Dziś Dzień Dziecka! Z tej okazji razem z innymi podcasterami nagraliśmy specjalnie dla Was wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej oraz wielu innych autorów.

Jednak owe wiersze okazały się na tyle niesforne, że rozbiegły się po całej sieci. U nas posłuchacie nagrania przygotowanego przez Kaję Mikoszewską z podcastu Nerdy Nocą, a nasze nagranie znajdziecie u Andrzeja Jankowskiego, czyli Taty na wybiegu.

Czy uda Wam się znaleźć je wszystkie?


Jednocześnie to idealna okazja do zwrócenia Waszej uwagi na pewną sprawę.

Adaś od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jego skutkiem jest obustronny niedowład kurczowy i padaczka. Adaś nie mówi i nie chodzi samodzielnie. Mimo tego dzielnie ćwiczy, robiąc ogromne postępy. Jedyną nadzieją, aby Adaś mógł w przyszłości cieszyć się dzieciństwem i funkcjonować samodzielnie jest przeszczep komórek macierzystych. Koszt takiej operacji wynosi około 70 tysięcy złotych. Po przeszczepie wymagana jest intensywna i niezwykle kosztowna rehabilitacja. Dzięki wsparciu finansowemu wszystkich ludzi dobrej woli operacja ta ma szanse zostać dokonana i pomóc Adasiowi w jego dalszej terapii.

Prosimy zatem w imieniu dziecka o wpłacanie darowizn za pośrednictwem konta FUNDACJI DZIECIOM POMAGAJ, oraz poprzez serwis Zrzutka.pl

FUNDACJA DZIECIOM POMAGAJ

Wolica, ul. Radosna 1, 62-872 Godziesze Małe

nr konta: 74 1090 1128 0000 0001 0792 8671

z dopiskiem: darowizna na rzecz Adam Domański

Link do zbiórki w serwisie Zrzutka: https://zrzutka.pl/v3hpas
PODCASTOWY DZIEŃ DZIECKA 2018: https://goo.gl/7aqcFA
LOKOMOTYWA – STACJA NORTHAMPTON: https://goo.gl/JVgjzS