Lipcowe polecajki pojawiają się z lekkim opóźnieniem, za co bardzo przepraszam. Przeglądając premiery tego miesiąca ewidentnie można zauważyć, że sezon ogórkowy w pełni. Nie zmienia to jednak faktu, że w planach wydawniczych można znaleźć coś ciekawego. Miłej lektury!

Wydawnictwo MAG

MAG od ponad miesiąca migruje swój serwis internetowy na nowe serwery. Z tego powodu mogłem pominąć niektóre pozycje, ponieważ nie wszystkie ukazały na stronach, gdzie zazwyczaj szukam informacji. Przykładem może być trzeci tom „Altered Carbon”, o którym dowiedziałem się w dniu premiery.

„Zbudzone Furie” – Richard Morgan (4 lipca) – Takeshi Kovacs wrócił do domu. Trzeci i jednocześnie ostatni tom serii „Modyfikowanego węgla” trafił na półki sklepowe. W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy.

„Plaga Mieczy” – Miles Cameron (18 lipca) – Również w lipcu światło dzienne ujrzy czwarty tom cyklu „Syn zdrajcy” . Zapomnijcie o Jerzym i smoku. Zapomnijcie o sir Lancelocie i rycerskich opowieściach. To będzie brudna robota. Poleje się krew, pofruną flaki. Oto najemny rycerz, jakiego jeszcze nie widzieliście.

Rebis

“Europa o północy”, Dave Hutchinson (3 lipca) – Drugi tom głośnej serii “Pęknięta Europa” również jest już do kupienia. W podzielonej Europie wyrastają kolejne quasi-państewka. Dla Jima, oficera wywiadu, to koszmar. Co tydzień z zaprzyjaźnionego dotychczas kraju wypączkowuje nowy organizm państwowy, który może – ale nie musi – sprzyjać interesom Anglii. Trudno za tym wszystkim nadążyć. Jednak sytuacja ma się jeszcze pogorszyć. Atak nożownika w londyńskim autobusie rzuca go w świat, w którym jego służba przygotowuje się do starcia z innym wszechświatem i w którym pojawia się człowiek mogący dzierżyć klucz do najściślej strzeżonych tajemnic Europy…

Uroboros

„Łzy Mai” – Martyna Raduchowska (4 lipca) – Nowa książka Martyny Raduchowskiej, tym razem zabiera nas w klimaty cyberpunku. Jest rok 2037. Po trzech latach od najkrwawszej rebelii w historii New Horizon porucznik Jared Quinn wraca do służby w wydziale zabójstw. Nad bezpieczeństwem obywateli czuwa teraz Riot Shield – cybernetyczny stróż prawa, który wyręcza dochodzeniówkę niemal we wszystkim, od wykrycia potencjalnego przestępstwa, po ujęcie sprawcy. Szybko jednak nieuchwytny morderca zmusza śledczych do powrotu do tradycyjnych metod.

„Ostatni Jedi” – Jason Fry (18 lipca) – Kolejna książka z sagi Gwiezdne Wojny jest już dostępna w Empiku, a na półki reszty sklepów trafi niebawem. Tym razem na papier przelana została historia przedstawiona w filmie, który ukazał się w kinach w grudniu zeszłego roku. Książka zawiera wiele scen i wątków, które w ostatniej chwili zostały usunięte z filmu. Ciekawe czy te zmiany będą miały duży wpływ na odbiór całej historii?

Tradycyjnie, proszę was o informację, jeśli pominąłem jakąś ciekawą pozycję, która dla Was jest ważna, a nie ma jej na powyższej liście.

Sebastian Rulik